Blue Chips – akcie

Akcie velkých firem (Blue Chips) vs akcie malých firem (PennyStocks) to je téma, kterému se budeme trochu věnovat, neboť je sice zřejmé, že v tomto srovnání vychází pro profesionální analytiky či institucionální investory s ohledem na množství peněz, které obvykle investují, Blue Chips jako jasná volba. Vždyť se řada pennystocks potýká z mnohem nižším zobchodovaným objemem a provést transakce smysluplné velikosti prakticky nelze, neboť některé pennystocks zobchodují pouze několik tisíc dolarů za den, ale pokud si to zasadíme do kontextu, tak přesto, že se jedná o nízko objemové, levné akcie, které jsou často ještě trhem neprověřené, může se jednat o super firmy, které v případě včasného odhalení, často poskytují obrovský růstový potenciál v řádech stovek či tisíců procent a to je na penny akciích krásné. A právě ten původní nezájem ze strany institucionálních investorů je jedním z hlavních a vcelku zásadních růstových faktorů pro malé společnosti. Pokud nalezneme a koupíme akcie malé společnosti velikosti micro-cap či small-cap brzy a následně je tato společnost např. (pro svůj produkt nebo službu) objevena ze strany velkých hráčů na trhu jedná se o velký předpoklad obrovského růstu hodnoty společnosti na burze a jejich akcií.

Akcie velkých společnosti jako Apple nebo Gilead nebude mít velkou spekulativní hodnotu. Jinak řečeno, je velmi nepravděpodobné, že se Vám podaří nákupem těchto Blue Chips akcií získat výnosy v řádech stovek procent. Spíše se spokojíte s dividendovým výnosem v řádech jednotek procent a kapitálového výnosu 10% až 20% ročně. V řadě případů obchodníci používají Blue Chips akcie za účelem hedgingu tedy zajištění portfolia či diverzifikaci jejich pozice.
Na straně druhé, bylo by velmi pošetilé prodávat penny akcie po dosažení kapitálového zisku ve výši 20%, když dle vlastní analýzy považujeme tuto akcii za potenciálně silně růstovou a její kvality zatím trh zcela neobjevil. Taková pennystock, by měla dosáhnout na zhodnocení ve stovkách i tisíců procent.

 

error: Content is protected !!