Co to jsou pennystocks

     Pod pojmem „penny stock“ „penny akcie“ se obecně označuje cenný papír (akcie) vydaný velmi malou firmou, která se obchoduje na méně než 5$  za akcii. Penny akcie jsou obecně obchodovány na over-the-counter trzích, například na OTC Bulletin Board (který patří pod FINRA) a je to ten lepší případ nebo na OTC Link LLC (který je vlastněn OTC Markets Group, Inc., dříve známá jako Pink OTC trhy Inc. ); Penny akcie se však naštěstí obchodují také na velkých burzách cenných papírů. Kromě toho pod pojem penny akcie můžeme zahrnovat také cenné papíry některých soukromých společností, které se aktivně na trhu neobchodují.
Poměrně velká část Pennystocks se obchoduje ve velice malých objemech, což znamená, že může být obtížné je prodat. Z těchto a dalších důvodů, jsou pennystocks obecně považovány za spekulativní investice. Pokud investor do pennystocks chce použít margin, měl by se připravit na možnost, že může přijít o celou svou investici (nebo částku převyšující jeho investici.)

Naštěstí existuje řada opatření a postupů, která při analyzování jednotlivých titulů umožňují vybrat ty opravdu zajímavé penny akcie, které následně nabídnou mimořádné zhodnocení finančních prostředků.

error: Content is protected !!